Muzeum Zabawek


Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju to wspaniały, miniaturowy świat, który kryje w sobie mnóstwo wspomnień i tajemnic. Pośród ponad 5 tysięcy eksponatów z różnych zakątków świata każdy, czy to dziecko czy dorosły, znajdzie dla siebie coś intrygującego.

W zbiorach Muzeum znajdują się m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, zabawki blaszane, militaria oraz mini klasa szkolna z lat 50-tych. każdego roku do Muzeum trafiają nowe eksponaty, dzięki czemu kolekcja stale się powiększa i zmienia.

W okresie wakacyjnym oraz ferii zimowych czy też długich weekendów w Dawnej Stolarni przy Muzeum organizowane są zajęcia-warsztaty, podczas których każdy, bez względu na wiek, ma okazję własnoręcznie wykonać drewnianą zabawkę. Świetna zabawa i wyjątkowa pamiątka w jednym gwarantowane.

Muzeum Zabawek


Usytuowany w samym sercu miasta u stóp Góry Parkowej park to jedna z atrakcji miasa. Wśród krętych alejek parku spotkamy wiele wspaniałych pomników przyrody oraz pięknnej roślinności. Latem atrakcją parku są wystawiane od lat palmy. Na terenie Paku znajdziemy pijalnie wód mineralnych, hale spacerową zwaną Teatrem pod Blachą, oraz Muszle koncertową.Główna aleja spacerowa zakończona jest stawem zdrojowym.